Дома Македонски спорт Мак фудбал Неверојатна грешка на најдобриот македонски судија: Погледнете каков пенал доби Воска 🎥

Неверојатна грешка на најдобриот македонски судија: Погледнете каков пенал доби Воска 🎥

Воска Спорт денес славеше против Македонија Ѓорче Петров со 2:1 во Охрид, но овој натпревар го обележа катастрофалната грешка на најдобриот македонски судија, Александаар Ставрев.

При резултат 1:1, Георгиев падна во шеснаесетникот, а Ставрев на големо изненадување покажа на белата точка. Кога ќе се погледне ситуацијата навистина е неверојатно како Ставрев си дозвили да направи ваков кикс.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Погледнете ја ситуацијата…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…