Дома Видео Неверојани сцени од Буенос Аирес: Навивачите со сите сили сакаат да дојдат до ковчегот на Марадона

Неверојани сцени од Буенос Аирес: Навивачите со сите сили сакаат да дојдат до ковчегот на Марадона

Аргентина се простува од Диего Марадона.

Улиците во главниот град Буенос Аирес се исполнети со навивачи, а пред претседателската палата се собрале голем број од оние навивачи кои сакаат да се простат од Диего.

Обезбедувањето во еден момент мораше да реагира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Месут Озил од вчера и официјално е нов играч на турски Фенербахче. Озил го напушти Арсенал…