Дома Останати Кошарка НБА НБА ѕвездата Џа Морант ја шокираше јавноста: Објави фотографии од најблиските со порака – збогум! 🎥

НБА ѕвездата Џа Морант ја шокираше јавноста: Објави фотографии од најблиските со порака – збогум! 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓НБА ѕвездата, Џа Морант има огромен потенцијал и му се предвидува голема кариера, но засега се што прави на паркетот е во сенка на работите со кои се занимава надвор од теренот.

Морант на двапати беше суспендиран од Мемфис поради појавување со пиштол во јавноста. Сега повторно е во центарот на вниманието и тоа со објава со која го шокираше спортскиот свет.

Имено, тој на својот ИНстаграм профил објави фотографии од најблиските со порака „збогум“. Набрзо кошаркарот ги тргна фотографиите од најблиските и останала само пораката „збогум“ со микрофонот од НБА.

Според тоа, веројатно Морант не планирал нешто пострашно, но сепак најавува крај на кариерата. Во овој момент тој е суспендиран на неопределено време од својот клуб.

Додека играше на паркетот сезонава, Морант оствари просек од 26.2 поени и 8.1 асистенции по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ливерпул тргнува по Жил Кунде

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Англискиот гигант Ливерпул е силно заинтересиран за…