Дома Останати Кошарка НБА со видео за Јокиќ – Сите негови додавања БЕЗ гледање! (Видео)

НБА со видео за Јокиќ – Сите негови додавања БЕЗ гледање! (Видео)

0
jokic

Никола Јокиќ важи за еден од најталентираните млади кошаркари во НБА лигата.

Јокиќ оваа сезона пристигна во Денвер и веќе на самиот старт прикажа неколку навистина спектакуларни настапи и веројатно благодарение најмногу на него екипата од Колорадо има скор од пет победи и пет порази.

Во чест на Јокиќ НБА лигата направи видео во должина од четири ипол минути кое ги содржи сите додавања на Јокиќ без гледање, а во прв план се ставени оние во стилот на Арвидас Сабонис или Владе Дивац, преку глава, од зад грб. Уживајте…

Nikola Jokic's Best No-Look Passes Ever

👀 Nikola Jokić's best NO-LOOK passes of his entire career, ahead of Oklahoma City Thunder vs. Denver Nuggets tonight! (10:30 pm/et, NBA on TNT)

Posted by NBA on Donnerstag, 9. November 2017

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Грег Попович: Немам видено почудна повреда од онаа на Ленард

Легендарниот НБА тренер Грег Попович долги години е во кошарката, но вели дека нема видено…