Дома Македонски спорт Мак фудбал На Шкендија не и оди лошо во Европа, а навивачите се закануваат и бараат оставка од претседателот?!

На Шкендија не и оди лошо во Европа, а навивачите се закануваат и бараат оставка од претседателот?!

Сосема неочекувано кога Шкендија после неколку години игра добра европзена и отворен резултат против шведски АИК во утрешниот реванш навивачите бараат оставка од претседателот.

Навивачите бараат оставка од Бесник Ибраими, а ако не го направи тоа се закнуваат дека ќе ги објават неговите „валкани работи“.

„Се молевме Еколог да влезе во Шкендија во 2013 година и сега дали навивачите заслужуваат игнорантски однос од моменталниот лојален претседател Ибраими, кој мисли дека има доволно кредити од нас. Ние имаме само една одлука – замини си што побрзо и тргни ги рацете од нашиот сакан клуб!

Во спротивно ќе продолжиме со радикалното однесување и со активностите за да ја оствариме целта. Попрецизно, ќе ги објавиме сите валканици кои ги има направено претседателот во овој период додека е прв човек на клубот“, стои во клупското соопштение.

Ќе потсетиме, Шкендија во Шведска одигра 1:1 со АИК и сега дома се надева на поволен резултат и плеј-оф во Конференциската лига каде што ќе игра и Шкупи по поразот од Шамрок.

Фото: ФК Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Андонова стрелец во победата над Атлетико Мадрид🎥

Македонската репрезентативка Наташа Андонова блескаше за Леванте во победата над Атлетико …