Дома Останати Ракомет На ракометарите на Кјелце им избегал авионот за Скопје!

На ракометарите на Кјелце им избегал авионот за Скопје!

Ракометарите на Кјелце се соочија со неочекуван проблем пред доаѓањето во Скопје каде што утре треба да го одиграат натпреварот против Вардар во ракометната Лига на Шампионите.

Играчите на Кјелце останале во Виена поради проблемите кои ги имаа со летот од Краков до Австрија.

Тимот на Кјелце полетал дури три часа подоцна од планираното и поради тоа го испуштиле летот за Скопје. Бидејќи друг лет Виена – Скопје нема полскиот тим ќе мора на алтернативен начин преку друг град стигне до Скопје.

Ова сигурно дека значи поголем замор кај ракометарите кој патот кон Скопје. Откажан е и вечерашниот тренинг кој беше закажан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Донесена одлука во Ла Лига: Натпревари може да се играат секој ден!

Натпреварите од Ла Лига можат да се организираат од понеделник до петок навечер до крајот …