Дома Останати Кошарка НБА На „Ол-Стар“ викендот еден фан имаше чудно барање – Кари му го исполни, Јанис се изнасмеа (ВИДЕО)

На „Ол-Стар“ викендот еден фан имаше чудно барање – Кари му го исполни, Јанис се изнасмеа (ВИДЕО)

Викендот кој е зад во Шарлот ги собра ѕвездите од НБА лигата, а сега играчите имаат неколку денови одмор пред да им се вратат на предизвиците за своите тимови.

На социјалните мрежи сега се појави снимка од еден фан кој буквално полуде кога во негова близина поминуваше Стеф Кари. Тој имаше невобичаено барање – не бараше автограм, туку само Кари да го допре неговиот дрес.

Стеф му го исполни барањето и го зема дресот и ја избриша главата после што го врати дресот во трибините. Овој потег со насмевка го испрати и Јанис Адетокумбо кој беше веднаш зад Кари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Лука не запира: Со трипл-дабл го водеше Далас до победа во дербито на Тексас (ВИДЕО)

Девет натпревари беа одиграни изминатата ноќ во НБА лигата, а секако треба да се издвои но…