Дома Фудбал Германија На оваа акција на германскиот второлигаш може да завидуваат и европските гиганти! (ВИДЕО)

На оваа акција на германскиот второлигаш може да завидуваат и европските гиганти! (ВИДЕО)

0

Во рамките од германската втора Лига Кил и Магдебур вчера одиграа 1:1.

Резултатот секако не е причината поради која овој натпревар се најде во центарот на вниманието на медиумите.

Вниманието на спортската јавност го привлекоа играчите на гостинскиот тим.

Фудбалерите на Кил креираа акција на која можат да и позавидат и многу европски гиганти. Во овој момент Кил се наоѓа на втората позиција во германската лига со 35 освоени бодови.


Следете го Sportski.mk и на


Овој викенд видовме и уште една одлична акција и тоа од фудбалерите на Бенфика која сепак не заврши со реализација.

 

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…