Дома Останати На напаѓачите на ватерполистите на Звезда им се заканува ригорозна затворска казна!

На напаѓачите на ватерполистите на Звезда им се заканува ригорозна затворска казна!

0

Полицијата ги пронајде напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда.

Во саботата ватерполисти на Звезда беа нападнати во Сплит од неколкумина хулигани, а еден од ватерполистите за да се спаси морал да скокне и во морето.

Ватерполистите биле удирани со клоци, палки и боксови по телото и им биле барани обележјата Звезда кои ги носеле на себе. Освен тоа биле навредувани со погрдни зборови.

Полицијата откако ги пронајде сторителите работи на расветлување на случајот, а денес медиумите пренесуваат дека затворската казна за ова дело може да изнесува и 12 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Откриено против кого ќе се бори Конор: Повторно оди во бокс меч!?

УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор се спрема за враќање на борбите. Ирецот на Твитер неодамна об…