Дома Трансфер зона На Кејхил му е преку глава – го напушта Челзи

На Кејхил му е преку глава – го напушта Челзи

0

Гери Кејхил е седум години на „Стенфорд Бриџ“, а после заминувањето на Џон Тери тој ја презеде капитенската лента на „сините“.

Меѓутоа, оваа сезона откако пристигна Маурицио Сари, Кејхил нема ниту една минута на теренот. Тој воопшто не беше во комбинација за мечевите од Премиер лигата, а натпреварот во ЛЕ го одгледа од клупата.

Поради тоа Кејхил не е среќен и е спремен да ја промени средината уште во јануари, а интерес за дефанзивецот покажуваат Вотфрод и Марсеј.

„Јас не сум човек кој ќе прифати да не игра. Кариерата секако е кратка. Јас го сакам овој клуб и навивачите, но некогаш едноставно мора да направите тешки одлуки“, изјави Кејхил.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната следната дестинација: Робен пред враќање во поранешниот клуб!

Веќе е извесно каде Арјен Робен ќе ја продолжи кариерата. Арјен Робен ќе го напушти Баерн …