Дома Фудбал Италија На денешен ден голманот на Беневенто му даде гол на Милан 🎥

На денешен ден голманот на Беневенто му даде гол на Милан 🎥

На денешен ден пред три години видовме еден од најинтересните моменти во италијанскиот фудбал.

Аутсајдерот Беневенто играше против Милан. Милан во тој натпревар имаше предност од 1:2 се до последните моменти од натпреварот. Во тој момент на сцена стапи ни помалку, ни повеќе туку голманот на Беневенто.

Беневенто доби прекршок, а тогаш сите нивни играчи вклучувајќи го и голманот Брињоли се преселија во шеснаесетникот. Најдобро на нафрлената топка се снајде токму Брињоли кој успеа да го совлада својот колега на спротивната страна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…