Дома Фудбал Останато На денешен ден во 2002 Ривалдо ја изведе глумата за Оскар (ВИДЕО)

На денешен ден во 2002 Ривалдо ја изведе глумата за Оскар (ВИДЕО)

Многу фудбалски ѕвезди имаат свои „жолти минути“, а оние кои играа фудбал пред 15-тина година не се исклучок.

Така една икона на светскиот фудбал, Ривалдо во 2002 година успеа да го измами судијата. Имено, на денешен ден во натпреварот против Турција Роналдо изведе глума за оскар. Хакан Унсал ја шутна топката кон Ривалдо кој чекаше да изведе корнер.

Топката го погоди во нога, а Ривалдо кој стоеше веднаш до помошникот се фрли на тревата и се фати за глава. Судијата „падна“ на глумата на Ривалдо и Унсал доби директен црвен картон. Бразил ја победи Турција во тој натпревар со 2:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…