Дома Видео Најлошиот потег во НБА? Сакаше мангупски да забие, па се посрамоти и себе и соиграчот! 🎥

Најлошиот потег во НБА? Сакаше мангупски да забие, па се посрамоти и себе и соиграчот! 🎥

НБА натпреварот помеѓу Чикаго и Њујорк беше одбележан со една несекојдневна ситуација во која тандемот Крег – Драмонд истакна номинација за најлошиот потег во историјата.

Крег се обиде да заврши со атракција, но Драмонд не го разбра потегот и помисли дека тоа е асистенција за него, па двајцата скокнаа по топката и се посрамотија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Лука Дончиќ изминатата вечер беше избран во најдобрата петорка на сезоната во НБА лигата и…