Дома Топ вести Најдобрите 11 кои ова лето пристигнаа во Серија А (ФОТО)

Најдобрите 11 кои ова лето пристигнаа во Серија А (ФОТО)

Кон крајот на минатиот и почетокот на овој милениум во Италија играа најдобрите фудбалери во светот. Зинедин Зидан, Габриел Омар Батистута, Луис Назари де Лима Роналдо, Дел Пиеро, Малдини…Се само некои од најзвучните имиња.

Серија А изгледа дека полека но сигурно почнува да го враќа стариот сјај. Ова лето на Апенините пристигнаа низа звучни имиња кои сигурно Калчото ќе го направат повеќе популарно.

Во Италија пристигнаа играчи од Реал Мадрид, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед, договори потпишаа некои од најдобрите слободни фудбалери како и голем број светски таленти.

Идеалните 11 кои досега во овој преоден рок пристигнаа во Италија во избор на „Тутоспорт“ изгледаат вака: Пау Лопез (Рома), Данило (Јувентус), Де Лихт (Јувентус), Годин (Интер), Тео Ернандез Милан), Рабио (Јувентус), Шоне (Џенова), Нандез (Каљари), Лозано (Наполи), Лукаку (Интер) и Рибери (Фиорентина).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал …