Дома Македонски спорт Најдобриот македонски судија одново ќе дели правда во Лигата на Европа

Најдобриот македонски судија одново ќе дели правда во Лигата на Европа

stavrev

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев одново ќе суди во Лигата на Европа.

УЕФА овој пат одлучи Ставрев да дели правда на натпреварот во Будимпешта каде што Френцварош ќе игра против ЦСКА Москва на 7-ми ноември од 21:00 часот.

Ставрев ќе биде главен судија, а ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, Димитар Мечкаровски ќе биде во улога на четврти судија.

Сезонава Ставрев судеше на два натпревари во квалификациите како и на натпреварот помеѓу Динамо Киев и Малме во главната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Фановите на Шкендија не ги испочитуваа пандемиските препораки, направотив, влегоа на стади…