Дома Трансфер зона Најави ли Бензема со ова видео спектакуларен трансфер? 🎥

Најави ли Бензема со ова видео спектакуларен трансфер? 🎥

Eден детал од тренингот на Бензема привлече големо внимание на медиумите.

Јувентус под водство на Пирло ќе направи големи промени. Матуиди замина се очекува по неговите стапки да тргнат Кедира, Игуаин, Бернардески….Од друга страна клубот е во потрага по класичен напаѓач.

Пред некој ден во медиумите се појави вест дека Роналдо на управата на Јувентус го предложил Карим Бензема од Реал Мадрид. Сега ова е повторно актуелно и тоа поради видеото кое го објави самиот Бензема на социјалните мрежи.

Французинот објави видео како тренира и ништо немаше да биде чудно ако на топката од видеото не беше логото на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер не се откажува од Канте

Нголо Канте беше голема желба на Интер во летниот преоден рок, но „нероаѕурите“ не успеаа …