Дома Останати Наследникот на Кабиб го предизвика Тони Фергусон: Сакам да го испратам во пензија! 🎥

Наследникот на Кабиб го предизвика Тони Фергусон: Сакам да го испратам во пензија! 🎥

Ислам Макачев го победи вчера во Лас Вегас Дру Добер со гушење во третата рунда.

Големиот пријател и човек кој Кабиб го прогласи за негов наследник доминираше против американскиот борец и целосно го уништи со борење. Добер немаше одговор на констатниот притисок. На крајот дојде и до гушење, па така Ислам стигна до 19. победа во кариерата во која има скор 19:1.

После борбата тој го предизвика несудениот противник на Кабиб, Тони Фергусон.

„Сакам да го испратам во пензија. Стaр е и луд“, порача Макачев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ има нов спаринг партнер, синот Стефан🎥

Новак Ѓоковиќ моментално е во Мајорка каде се спремна за претстојниот Вимблдон, каде ќе би…