Дома Македонски спорт Наскоро двајца Македонци во Гозетепе?

Наскоро двајца Македонци во Гозетепе?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Според последните информации турскиот второлигаш Гозетепе е во преговори за ангажман на повремениот македонски репрезентативец Давид Бабунски.

Бабунски е слободен откако се раздели со Мезоковешд на почетокто на новата година. Се споменува дека унгарски и шпански клубови исто така покажале интерес да го доведат, но Гозетепе бил фаворит.

Освен Бабунски во Гозете по трет пат во кариерата би можеле да го гледаме Адис Јаховиќ. Јаховиќ на двапати го носеше дресот на овој клуб, а сега настапува во Бодрумспор.

Засега Гозетепе е на 11-та позиција во втората турска лига и нема големи шанси за промоција во првата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи и Бенфика во последните моменти од преодниот рок го срушија рекордот на Грилиш

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Буквално во последните моменти од преоднит р…