Дома Трансфер зона Наполи ја најде замената за Осимен

Наполи ја најде замената за Осимен

Наполи сака да го засили нападот во летниот преоден рок, а позната е најголемата трансфер желба.

Главна цел на Наполи ова лето ќе биде доведување на напаѓач кој ќе биде замена за Осимен, кој сигурно го напушта клубот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Дејвид веќе неколку сезони игра на врвно ниво и сака да ја промени средината, а Наполи сака да ја победи конкуренцијата.

Лил за слободата на напаѓачот бара 40 милиони евра, сума која нема да биде проблем за Наполи со оглед на фактот дека многу ќе заработи од продажбата на Осимен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…