Дома Трансфер зона Наполи ја „краде“ големата желба на Милан

Наполи ја „краде“ големата желба на Милан

Салцбург одигра одлична сезона и промовираше неколку млади таленти предводени од Ерлинг Халанд.

Друг фудбалер на австрискиот тим кој го привлече вниманието на многу европски гиганти е играчот за врска Доминик Собослај.

19-годишниот унгарски репрезентативец важи за еден од најголемите таленти во Европа и може да игра на сите позиции во средниот ред, па веќе неколку клубови ја започнаа трката за неговиот потпис.

Најсилен интерес за Собослај покажуваше Милан и веќе започна преговори со неговиот агент, но сега пристигнуваат информации дека Наполи е спремен да го „украде“ играчот пред носот на „росонерите“.

Наполитанците се спремни да ја платат откупната клаузула од 25 милиони евра и веќе го информирале неговиот агент, кој треба да пристигне во Италија на финални преговори.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…