Дома Топ вести Наполи тргнува по новата шпанска ѕвезда

Наполи тргнува по новата шпанска ѕвезда

Наполи се вклучи во траката за потписот на шпанскиот плејмјерк, Габри Веига, пренесуваат италијанските медиуми.

Овој 21-годишен играч за врска импресионираше оваа сезона со своите настапи за Селта Виго.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанските медиуми пренесуваат дека многу европски гиганти се заинтересирани за шпанскиот плејмејкер, но Наполи сака да ја победи конкуренцијата и спремил понуда.

Италијанскиот шампион понудил 30 милиони евра, но Селта за слободата на својата ѕвезда бара 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…