Дома Трансфер зона Наполи тргнува по Вертонген

Наполи тргнува по Вертонген

Белгискиот репрезентативец Јан Вертонген го напушти Тотенхем и сега е слободен агент.

Според последните информации големи се шансите кариерата да ја продолжи во Серија А.

Најсилен интерес во моментов за 32-годишниот дефанзивец покажува Наполи, кој веќе стапил во контакт со неговиот агент, пренесува „Газета дело Спорт“.

Наполи е во потрага по нов дефанзивец бидејќи иднината на Кулибали е неизвесна, но дури и да остане сепак би бил одличен тандем со Вртонген.

За Белгиецот интерес покажуваат уште Интер, Рома и Ајакс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…