Дома Трансфер зона Наполи преговара за ѕвездата на Сасуоло

Наполи преговара за ѕвездата на Сасуоло

Наполи започна преговори со Сасуоло за трансфер на италијанскиот репрезентативец, Џакомо Распадори.

Распадори важи за еден од најголемите италијански таленти и одигра уште една одлична сезона, па Наполи во него гледа идеален наследник на Мертенес.

Наполитанците веќе имаат договор со напаѓачот за 5-годишна соработка и сега преговараат со Сасуоло.

Наполи испратил првична понуда од 30 милиони евра со вклучени бонуси, но Сасуоло бара 5 милиони повеќе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…