Дома Трансфер зона Наполи договори засилување од 36 милиони евра

Наполи договори засилување од 36 милиони евра

Tимот на Наполи договорил соработка со младиот играч за врска Габри Веига кој би требало да го замени Пјотр Зјелински кој е пред трансфер во Ал Ахли од Саудиска Арабија.

Италијанскиот експерт за трансфери, Фабрицио Романо објави дека се е договорено помеѓу Селта и Наполи. Наполи за младиот Шпанец ќе плати сума 36 милиони евра, 30 се фиксни како оштета, додека уште шест како бонуси.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Изминатата сезона 21-годишниот фудбалер ја заврши со 11 голови и четири асистенции, па така беше еден од најбараните на својата позиција. Интерес за него покажаа неколку клубови, но Наполи беше најконкретен.

Наполи сезонава ја брани титулата во Серија А, па вложува за да биде конкурентен за врвот и оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…