Дома Фудбал Напаѓач од 1 милијарда: Бензема во Реал Мадрид до 2021!

Напаѓач од 1 милијарда: Бензема во Реал Мадрид до 2021!

0

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема денес и официјано стави потпис на нов договор и се обврза на верност кој „кралевите“ до јуни 2021 година.

Францускиот напаѓач според новиот договор годишно ќе заработува 7,5 милиони евра по сезона, а Реал Мадрид во неговиот договор стави откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Бензема е третиот фудбалер на Реал Мадрид кој го продолжува договорот во поседната седмица, откако претходно истото го направија Иско и Карвахал.

Бензема пристигна на „Сантиаго Бернабеу“ во 2009 година за 35 милиони евра и од тогаш е незаменлив дел од тимот на „кралевите“. Иако не добива големо признание, Французинот е незаменлив кај сите 5 менаџери кои се сменија на клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Фудбал

Проверете

Се огласи Борусија: Еве кога за првпат се обратил Арсенал на адреса на „Милионерите“

Според денес пренесените информации, кои ги пласираше германски „Кикер“, Арсенал испратил …