Дома Фудбал Репрезентации Напаѓачот на Андора си поигра со Мбапе додека тој даваше интервју (ВИДЕО)

Напаѓачот на Андора си поигра со Мбапе додека тој даваше интервју (ВИДЕО)

0

Во изминатата вечер се играа натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а помеѓу оние репрезентации кои играа беа и селекциите на Франција и Андора.

Франција ја победи Андора со 0:4, а свој допринос во триумфот даде и Килијан Мбапе. Интересна сцена се случи после натпреварот кога напаѓачот на Андора, Кристијан Мартинез му ја симна кaчулката на францускиот напаѓач во текот на интервјуто.

Според реакцијата и изразот на лицето може да се заклучи дека таквиот потег на напаѓачот на Андора на Мбапе воопшто не му се допадна.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…