Дома Фудбал Англија Напаѓачите на Челзи незадоволни од Тухел, ги пцуел и навредувал

Напаѓачите на Челзи незадоволни од Тухел, ги пцуел и навредувал

Неколку офанзивни фудбалери на Челзи не се задоволни од менацерот Томас Тухел, ексклузивно пренесува „Атлетик“.

Тухел пред точно една година седна на кормилото на Челзи и после само неколку месеци триумфираше во Лигата на шампиони.

Пред неколку недели ситуацијата во тимот беше нарушена после изјавите на Ромелу Лукаку дека не е среќен во Челзи и не е задоволен од работата на Тухел.

Медиумот соопштува дека Лукаку не е единствениот, туку и неколку други офанзивни фудбалери се крајно незадоволни од Тухел и константните промени на офанзивните планови и начин на игра.

Друг голем проблем е и односот на Тухел кон напаѓачите, многуте пцовки кои тренерот ги користи при секоја грешка, што ги налутило некои од играчите па дури сакаат да го напуштат клубот.

Кристијан Пулишиќ и Ходсон-Одој не се задоволни што Тухел постојано ги менува нивните позиции.

За Каи Хаверц и Тимо Вернер клубот плати вкупно 120 милиони фунти, а двајцата заедно започнаа само на еден меч во Премиер лигата оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Париз потфрлила и полицијата: Полицаец прска со солзавец навивачи кои имаат билети 🎥

Потфрлија Французите во организацијата на финалето во Лигата на шампионите и тоа е јасно. …