Дома Фудбал Останато Нант во чест на Сала ќе игра во боите на Аргентина и ќе помогне на клубовите во оваа земја (ФОТО)

Нант во чест на Сала ќе игра во боите на Аргентина и ќе помогне на клубовите во оваа земја (ФОТО)

Пред точно една година се урна авионот со кој леташе Емилијано Сала кон Кардиф.

Во чест на Сала неговиот поранешен клуб Нант против Бордо ќе игра во специјални дресови со боите на Аргентина. Освен тоа сите пари од продажбата на овој специјален дизајн на дресови ќе бидат донирани на клубовите во Аргентина.

На ваков потег Нант се одлучи да му оддаде почит на Сала поради неговата желба да заигра за репрезентацијата на Аргентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ѕвездата на Челзи со еден потег ги налути сите, Лампард му даде „исписница“

Еден од најлошите поединци за Челзи во дуелот со ВБА секако беше Маркос Алонсо, кого Лампа…