Дома Останати Надал после две години победи на земја

Надал после две години победи на земја

Рафаел Надал денеска го одигра својот прв натпревар по пауза од 103 дена и запиша лесна победа против Флавио Коболи со 2-0 (6-2, 6-3) во Барселона.

Надал се врати на земјените тениски терени после речиси двегодишна пауза, или поточно после 681 ден од неговиот последен настап на Ролан Гарос во 2022-ра година.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Надал супериорно го освои првиот сет со 6:2,а потоа Коболи го подигна нивото, но сепак пресуден беше квалитетот на Шпанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој…