Дома Останати Ракомет Награда за маестралниот настап: Дибиров во тимот на колото во Лигата на шампионите

Награда за маестралниот настап: Дибиров во тимот на колото во Лигата на шампионите

0

Тимот на Вардар во Лигата на шампионите запиша важна победа на гостувањето во Манхјам кај Рајн-Некар Левен (27:30).

Во оваа важна победа за црвено-црните еден од најдобрите поединци беше Тимур Дибиров. Русинот одигра извонреден натпревар, а посебно се истакна со голот од девет метри во финишот од натпреварот.

Ваквиот негов настап не помина незабележано и од ЕХФ од каде што го сместија Дибиров во тимот на колот.

Освен ракометарот на македонскиот претставник во тимот на колото место добија: Винсент Жерар, Михаил Јурецки, Барис Пухоуски, Иван Сршен, Лук Абало и Јаник Колбахер.


Следете го Sportski.mk и на


Вардар следниот натпревар во Лигата на шампионите го игра на домашен терен против Веспрем.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…