Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Нагелсман одлучи: Ова се фудбалерите на Германија за Европското првенство

Нагелсман одлучи: Ова се фудбалерите на Германија за Европското првенство

На денешната прес-конференцијата селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман го објави списокот на фудбалери на кои ќе сместа за Европското првенство.

Нагелсман на списокот има 28 фудбалери, а нема имиња како Хумелс, Гнабри, Вернер, Горецка…Од споменатите поголемо изненадување можеби е отсуството на Хумелс кој со Борусија Дортмунд стигна до финалето во Лигата на шампионите.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


СПИСОКОТ НА ГЕРМАНИЈА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …