Дома Фудбал Германија Нагелсман е на скијање и од медиумите дознал за отказот

Нагелсман е на скијање и од медиумите дознал за отказот

Баерн Минхен синоќа го шокира фудбалскиот свет, со одлуката да му врачи отказ на Јулијан Нагелсман.

Дека повеќе не е тренер на Баерн младиот стручњак дознал од медиумите. „Спорт 1“, добил потврда од тренерот кој со својата девојка се наоѓа на скијање во Австрија.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Нагелсман немаше поим дека може да биде отпуштен, тоа целосно го шокираше“, пишува „Билд“.

За време на паузата, Нагелсман со девојка му Лена замина на скијање во Австрија, но нема да биде премногу загрижен за неговата иднина зашто ќе добие огромна отштета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…