Дома Фудбал Германија Нагелсман бесен: Некој пред натпреварите ја открива тактиката на Баерн!

Нагелсман бесен: Некој пред натпреварите ја открива тактиката на Баерн!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Баерн Минхен во Германија го чека натпревар против Баер Леверкузен, а пред оваа средба Нагелсман откри дека некој од соблекувалната ги открил неговите тактички замисли пред дуелот со Бохум кој баварците сепак го добија со 3:0.

Стратегот на Баерн не криеше дека е лут и нервозен што тоа се случува.

„Кога возите во Баварија ќе видите 80.000 илјади живеалиштан а кртови. Потрагата по нив е многу комплицирана тешко ќе се ослободите. Нервозен сум. Не знам што добиваа таа личност со откривањето на моите планови? Подолго време се обидувам да откријам, но не можам“.

„Сепак, за мене најважно е кога ќе се погледнам навечер во огледало мирно да заспијам, се надевам дека таа личност не може да се погледне во огледало и мирно да спие“, порача искрено Нагелсман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…