Дома Фудбал Лига на шампиони Навивач на Реал од Париз испрати порака до Мбапе 📸

Навивач на Реал од Париз испрати порака до Мбапе 📸

Килија Мбапе го одби Реал Мадрид и го продолжи договорот со ПСЖ, иако изгледаше дека неговиот трансфер во редовите на „кралевите“ е скоро завршена работа.

Поради таквата ситуација Мбапе стана омразен меѓу навивачите на мадритскиот тим. Реал вечерва ќе игра финале во Париз против Ливерпул, а некои од нив дојдоа и со јасна порака за Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…