Дома Македонски спорт Мак ракомет Навивачи на Охрид бесни: Купиле билети, а останале пред сала – клубот се извини!

Навивачи на Охрид бесни: Купиле билети, а останале пред сала – клубот се извини!

Во рамки од македонската ракометна Суперлига вчера се сретнаа ГРК Охрид и актуелниот шампион Еурофарм Пелистер. Натпреварот се играше во салата „Билјанини Извори“ во Охрид, а по натпреварот се испраќаа критики кон организаторот.

Имено, навивачи на Охрид иако имале купено влезници за натпреварот останале пред салата. Клубот со соопштение го потврди пропустот и испрати извинување до оштетените навивачи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„На ниту еден натпревар на кој ГРК ОХРИД бил организатор досега не се јавил организациски проблем, па поради тоа сите Вие симпатизери коишто купивте карта за натпреварот помеѓу ГРК ОХРИД и РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР, а не бевте во можност да го следите истиот во живо во СРЦ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ, клубот длабоко Ви се извинува поради таквиот организациски пропуст.

По претходно укажување на редарските служби и службите при Министерството за внатрешни работи, а и од причина што натпреварот беше прогласен за меч од висок ризик, беше одлучено да се затворат вратите од спортската сала на половина час пред почеток на натпреварот.

Ве известуваме дека за преостанатите два натпревари од плеј-офот кои ГРК ОХРИД ќе ги одигра како домаќин против екипите на РК Пролет и ГРК Тиквеш, влезот ќе биде слободен за сите навивачи и симпатизери на ГРК Охрид.

ОХРИДЕ, Ви благодариме на Вашата поддршка во текот на целата сезона“, стои во соопштението објавено на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија со пораз од Естонија го почна настапот во Европската златна лига

Македонските одбојкари со 3-1 во сетови беа поразени од Естонија во првиот меч од Европска…