Дома Фудбал Италија Навивачите на Јувентус расистички го навредуваа голманот на Милан 🎥

Навивачите на Јувентус расистички го навредуваа голманот на Милан 🎥

Во неделата се одигра дербито помеѓу Јувентус и Милан кој на крајот заврши без победник (1:1).

Сега на социјалните мрежи се појави видео од пред почетокот на натпреварот на кое може да се види како навивачите на Јвентус на расна основа го навредуваат голманот на Милан, Мајк Мањан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Каде беше Варди кога Роналдо дебитираше за Манчестер Јунајтед?

Лестер вчера на свој терен го победи Манчестер Јунајтед со 4:2 во натпревар од осмото коло…