Дома Фудбал Италија Навивачите на Јувентус бараат Игуаин да остане (видео)

Навивачите на Јувентус бараат Игуаин да остане (видео)

0

Навивачите на Јувентус утрово се собраа пред тренинг центарот за да ги поздрават фудбалерите пред почетокот на подготовките.

Најголеми овации доби Гонзало Игуаин, кој последната година ја помина на позајмица во Милан и Челзи, но сега повторно се врати во Јувентус.

„Гонзало, остани со нас“, скандираа навивачите на „старата дама“.

И покрај фактот што Аргентинецот е миленик на навивачите, тешко дека ќе остане во Јувентус, бидејќи за него нема место во нападот.

Јувентус сака да го продаде што побрзо, а најсилен интерес за неговиот потпис покажува Рома.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Поради немирите во Каталонија, „Ел Класико“ ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“!?

Напнатата политичка ситуација во Каталонија е причина за шпанската фудбалска федерација да…