Дома Фудбал Навивачите на Реал на Азар му дадоа „ново име“

Навивачите на Реал на Азар му дадоа „ново име“

Eден Азар како големо засилување дојде во Реал Мадрид, но во Мадрид не ниту блиску до настапи какви што имаше во редовите на Челзи.

Летото минатата година Азар пристигна во Реал за 120 милиони евра и тогаш се крена вистинска еуфорија во Мадрид, меѓутоа потоа следуваа лошите настапи, потоа дојде и повредата.

Белгиецот потфрли и против Манчестер Сити во Лигата на шампионите, натпревар во кој Реал доживеа пораз од 2:1 и беше елиминиран од Лигата на шампионите.

По овој натпревар навивачите на Сити добија нов повод да го критикуваат, а и му „дадоа“, ново име, саркастично го нарекоа „Хазалго“ или во превод „направи нешто“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Не го примиле на работа во Мекдоналдс, па стана ѕвезда на Баерн Минхен

Баерн минтата сезона издоминира во сите натпреварувања и успеаа да ги освојат сите натпрев…