Дома Фудбал Останато Навивачите на Реал збеснаа: Алаба гласаше за Меси пред Бензема во изборот на ФИФА!

Навивачите на Реал збеснаа: Алаба гласаше за Меси пред Бензема во изборот на ФИФА!

Давид Алаба како капитен на Австрија имаше право да гласа во изборот на најдобрите на ФИФА, а со својот избор ги налути фановите на Реал Мадрид.

Имено, Алаба најмногу гласови даде на Меси, иако во најтесна конкуренција беше и неговиот соиграч Бензема. Алаба Меси го ставил на врвот, а потоа следувал Бензема и Мбапе трет.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Од оние кои имаа право на глас, Австриецот е единствениот фудбалер на Реал Мадрид кој Меси го стави на врвот во својот избор.

Големо незадоволство од гласањето на Алаба изразија и навивачите кои дури бараа да го напушти клубот, но и расистички го навредуваа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…