Дома Фудбал Останато Навивачите на ПСЖ не го сакаат Погба 📸

Навивачите на ПСЖ не го сакаат Погба 📸

Навивачите на ПСЖ не сакаат да го видат Пол Погба во нивниот тим.

Францускиот репрезентативец овие денови често се поврзува со трансфер во ПСЖ и наводно преговорите се во тек. Меѓутоа навивачите на тимот од Париз порачале дека не го сакаат Погба во екипата и тоа го направија преку парола на улиците во главниот град на Франција.

„Погба послушај ја мама. Таа не сака да бидеш тука, а ниту ние“, гласи пораката од навивачите на ПСЖ за францускиот репрезентативец.

Погба никогаш не играл во Лига 1, од младинските категории на Ле Хавре направи трансфер во Јунајтед, а потоа во Јувентус, па се врати во Манчестер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…