Дома Фудбал Англија Навивачите на Манчестер Јунајтед го „тролаат“ Пулишиќ поради твит од 2014 година

Навивачите на Манчестер Јунајтед го „тролаат“ Пулишиќ поради твит од 2014 година

0

Фудбалерите на Челзи вчера доживеаа тежок пораз од Манчестер Јунајтед на стартот од новата сезона во Премиер лигата (4:0).

„Сините“ лошо ја отворија новата сезона. Манчестер Јунајтед победи со 4:0, а тимот на Френк Лампард покажа дека се уште не е потполно спремен за новата сезона.

За Челзи во овој натпревар дебитираше Кристијан Пулишиќ кој играше во второто полувреме, но не успеа да помогне. Токму Пулишиќ се најде на мета на навивачите на Јунајтед после натпреварот.

Имено, тие пронајдоа твит на Пулишиќ објавен во 2014 година и му порачаа дека истиот може да си го објави и сега.

Твитот глас: Кога знаеш дека си направил грешка.

Секако алудираа на тоа дека направил грешка кога го избрал Челзи.,

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…