Дома Останати Кошарка НБА Навивачите на Лејкерси стравуваат поради повредата на Леброн (ФОТО+ВИДЕО)

Навивачите на Лејкерси стравуваат поради повредата на Леброн (ФОТО+ВИДЕО)

0

Навивачите на Лос Анџелес Лејкерси стравуваат поради повредата на Леброн Џејмс кој натпреварот против Голден Стејт го заврши на осум минути пред крајот на третата четвртина.

Леброн после тоа тоа не се враќаше на паркетот, а се повреди при еден продор.

Ова беше прв натпревар за Леброн во дресот на Лејкерси против Вориорси.

Иначе тој врза 116 натпревари што му е втора најдолга низа без повреда или пропуштање натпревар поради друга причина. Претходно, врза 117 натпревари од феврари 2005 година до април 2006.


Следете го Sportski.mk и на


Вчера и покрај повредата на Леброн, Лејкерси славеа против Голден Стејт со 101:127.

Џејмс за времето поминато на паркетот уфрли 17 поени, додаде пет асистенции и запиша 13 скока.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Нуркиќ после тешката повреда пораки добива од сите страни, но се издвои господинот Тиери Анри! (ФОТО)

Легендарниот француски напаѓач Тиери Анри денес одлучи на босански јазик да испрати порака…