Дома Видео Навивачите на Бурса и со придружување од мерките направија спектакл (ВИДЕО)

Навивачите на Бурса и со придружување од мерките направија спектакл (ВИДЕО)

Пред два дена Бурса го прослави својот 57 роденден, а навивачите приредија вистински спектакл на стадионот.

Тие се придружуваат до мерките за социјална дистанција поради Ковид-19, но и така успеаа да направат фантастично шоу. Ќе потсетиме во Бурса настапува македонскиот фудбалер, Јани Атанасов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Манчестер Јунајтед денес како гостин го совлада Брајтон со 3:2 во навистина неверојатен на…