Дома Видео Навивачите на Бостон го навредуваа Ирвинг 🎥

Навивачите на Бостон го навредуваа Ирвинг 🎥

Во НБА се играше дербито помеѓу Бостон и Бруклин (126:120), а навивачите му приредија жестоко „добредојде“ на порашниот кошаркар на овој тим Кајри Ирвинг.

Од трибините се слушаа навреди во текот на целиот натпревар, а тоа предизвика и негодување кај актуелните кошаркари на Бостон. Џејсон Тејтум кој моментално е лидер на Селтикси ги повика навивачите да престанат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Навивач со едно видео објасни колку е лош Мегваер

Откако беше критикуван за настапите во Манчестер Јунајтед истото продолжи и во репрезентац…