Дома Видео Навивачите на Алвес порачаа: Фудбалот умре

Навивачите на Алвес порачаа: Фудбалот умре

0

Навивачите во Шпанија синоќа повторно го искажаа своето незадоволство.

Откако минатиот понеделник на натпреварот Рајо Ваљекано и Леганес навивачите го искажаа своето незадоволство поради играше на натпревар во овој термин, истата работа се случи и вчера на натпреварот помеѓу Алвес и Леванте.

На натпреварот претходниот понеделник навивачите на двете екипи се договорија помеѓу 10 и 12 минута да му свртат грб на теренот и јасно да го покажат своето незадоволство кон лигата.

Синоќа навивачите на Алвес отидоа чекор подалеку и за време на натпреварот на трибините носеа ковчег кој симулираше дека фудбалот во Шпанија умрел.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…