Дома Фудбал Англија Навивачите го критикуваа зошто го бранел Алиоски, Џака сега се огласи: Реагирав инстиктивно

Навивачите го критикуваа зошто го бранел Алиоски, Џака сега се огласи: Реагирав инстиктивно

На Островот се уште се зборува за инцидентот помеѓу Николас Пепе и нашиот Езгјан Алиоски.

Пепе заработи црвен картон откако со глава го удри македонскиот фудбалер. По натпреварот Алиоски повторно се најде во центарот на вниманието затоа што со него сакаше да се пресмета Киеран Тирни. Тогаш реагираше Гранит Џака.

Џака доби критики затоа што место Тирни го одбранил Алиоски. Сега тој првпат се огласи на оваа тема.

„Се што сакав да напаравам е само да спречам нов инцидент. Реагирав инситктивно“, изјави Џака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …