Дома Фудбал Англија Навивачите бараат еден транспарент да остане на „Стенфорд Бриџ“ иако Лампард си замина

Навивачите бараат еден транспарент да остане на „Стенфорд Бриџ“ иако Лампард си замина

Челзи вчера официјално соопшти дека Френк Лампард повеќе не е тренер на овој клуб.

Роман Абрамович одлучи да му се заблагодари на Лампард за соработката и му врачи отказ после серијата лоши резултати.

Овој потег не им се допадна на дел од навивачите кои веруваат дека Лампард заслужи уште малку доверба. Исто така, откако Лампард дојде во клубот на една од трибините стои транспарент на кој пишува: Во Френк верувам. Тогаш. Сега. Засекогаш“.

Навивачите побарале од клубот тој транспарент да не се отстранува и да остане на своето место иако Лампард си замина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…