Дома Трансфер зона Мурињо тргнува по еден од најдобрите напаѓачи во светот!

Мурињо тргнува по еден од најдобрите напаѓачи во светот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, сака да го доведе Единсон Кавани на „Олд трафорд“, пренесуваат англиските медиуми.

Кавани очекува ПСЖ да му понуди нов договор бидејќи актуелниот му истекува во јуни 2018 година, но сеуште не се почнати преговори, па Мурињо сака да го искористи тој факт.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Мурињо наводно подготвил понуда за фантастичниот Уругваец, тој е цврсто решен да го доведе во редовите на Манчестер Јунајтед како замена за Златан Ибрахимовиќ.

Кавани оваа сезона игра во фантастична форма и постигна 14 гола на 14 настапи за ПСЖ, но и тој самиот сака да ја промени средината и е отворен за преселба во Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат…