Дома Фудбал Италија Мурињо по потврдата дека оди во Рома си доби и нова маска за телефон 📸

Мурињо по потврдата дека оди во Рома си доби и нова маска за телефон 📸

Денес беше потврдено дека Жозе Мурињо ќе биде тренерот на Рома за наредната сезона.

Веста дека Мурињо доаѓа во Рома предизвика вистински бум во фудбалскиот свет затоа што дојде од никаде, воопшто не се шпекулираше претходно дека Португалецот ќе го превземе клубот од Рим.

Сега Жозе се огласи и на својот Инстаграм порачувајќи дека има нова маска за неговиот телфон, секако во боите на новиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…