Дома Трансфер зона Мурињо потврди: Ибра и следната сезона на „Олд Трафорд“

Мурињо потврди: Ибра и следната сезона на „Олд Трафорд“

Златан Ибрахимовиќ ова лето пристигна во Манчестер Јунајтед и е една од најсветлите точки во тимот, а добрата вест за „црвените ѓаволи“ е што тој најверојатно и следната година ќе остане на „Олд Трафорд“.

Имено, Ибрахимовиќ потпиша едногодишен договор, но Мурињо откри дека во него имало клаузула за продолжување на уште една година.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Ситуацијата со Златан Ибрахимовиќ е јасна, тој ќе остане уште една сезона на Олд трафорд. Договорот што го имаме е на „една плус една година“. Ние сме задоволни, така што ќе ја активираме клаузулата за договорот да стане двогодишен, тука нема никакви дилеми“, изјави Мурињо.

Ибрахимовиќ е најдобар стрелец на јунајтед со шест постигнати погодоци во досегашниот дел од сезонава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул тргнува по Кварацхелија

Квича Кварацхелија ова лето готово сигурно ќе го напушти Наполи, а трката за неговиот потп…